Refleksologia w terapiach

Masaż refleksologiczny SORENSEMSISTEMTM, wykorzystujący metodę Lone Sorensen, powstał dzięki połączeniu medycyny indyjskiej, orientalnej i akademickiej neurofizjologii.. To doskonałe narzędzie diagnozowania i terapii uznane przez gremium międzynarodowe. W 2001 roku Lone Sorensen została odznaczona trzema tytułami honorowymi przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO). Jako jedyny refleksolog pracowała w renomowanych klinikach w Danii, Szwecji, Japonii, Hiszpanii, Meksyku, Argentynie, USA i w wielu klinikach rehabilitacyjnych w innych krajach, lecząc pacjentów z chorobami mózgu i problemami neurologicznymi, a w szczególności dzieci niepełnosprawne.

Badania dowodzą, że metoda jest bardzo skuteczna nawet w najcięższych przypadkach, np. w rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami mózgu oraz innymi problemami neurologicznymi, gdyż przywraca im funkcje czuciowe i ruchowe.

Refleksologię twarzy stosuje się w celu zmniejszenia niepokoju, w walce z depresją, stanami lękowymi, bezsennością, alkoholizmem i innymi problemami. Impulsy, wytwarzane podczas zabiegu refleksologii twarzy, docierają do gruczołów wydzielania wewnętrznego i w ten sposób osiąga się równowagę układu hormonalnego.

Masaż receptorów na twarzy wpływa na pracę ciała migdałowatego w mózgu i uwalnia zablokowane uczucia (lęk, zawiść czy złość), z których nie zawsze zdawaliśmy sobie sprawę. Stres nie działa wówczas na nas tak destrukcyjnie, jak dotychczas.

Refleksologia jest doskonałą terapią w niektórych przypadkach bezpłodności żeńskiej lub męskiej. Terapia pomaga też kobietom w ciąży, kobietom znajdującym się w okresie menopauzy, przy andropauzie, alergiach, bólach ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia, chorobach nieuleczalnych (jako terapia poprawiająca komfort życia).

Zabieg jest przyjemny i relaksujący. Organizm wprowadzony jest w stan homeostazy, czyli równowagi wewnętrznej. Automatycznie uruchamiają się procesy regulacji i regeneracji. Efektem masażu jest detoksykacja organizmu. Współczesna medycyna może monitorować i kontrolować efekty działania refleksologii.

  • stresu i bezsenności;
  • ADHD i ADD;
  • autyzmu;
  • moczenia nocnego;
  • stresu i bezsenności;
  • zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.

ZDJĘCIE