japonski masaz twarzy dr hidemi morimasa

Japoński masaż twarzy dr. Hidemi Morimasa

sposób na młodszy, pogodniejszy wygląd

Za zdolność naszej twarzy do wyrażania uczuć odpowiadają mięśnie mimiczne. Są one delikatne jak nici i przebiegają w różnych kierunkach. Emocje mogą się na twarzy malować dzięki temu, że kurczy się wiele mięśni naraz. To ciężka praca, a stres i towarzyszące nam na co dzień uczucia, każdy uśmiech czy grymas, zmuszają mięśnie twarzy do setek takich skurczów dziennie.

Szczególnie jednak męczący dla mięśni twarzy jest stres. Silnie mobilizuje mięśnie do pracy – a jeśli trwa długo, obciąża je stale. Kiedy jakiś grymas przyjmujemy często i na długo, mięśnie twarzy twardnieją (zastygają), a wyraz twarzy się utrwala. Gdy mięśnie zastygną w grymasie, wywołanym przez stres, nadają twarzy posępny wyraz. Wydaje się ona zmęczona i starsza, niż jest w rzeczywistości.

Japoński masaż twarzy dr. Hidemi Morimasa łagodzi zmęczenie mięśni mimicznych, usuwa zastygłe grymasy. Przyzwyczajeni do widoku swej twarzy w lustrze często nawet nie wiemy, że zastygł na niej wyraz, od którego można się uwolnić. Japoński masaż twarzy tę wolność mięśniom przywraca. Różnice w wyglądzie twarzy bywają kolosalne! Jednak w wyniku masażu twarz staje się nie tylko  wyraźnie młodsza i ładniejsza – dzięki poprawie ukrwienia tkanek masaż poprawia również stan zdrowia skóry.  Zabieg jest przy tym bardzo przyjemny i głęboko relaksujący.