Dien Cham

Nowa metoda refleksologii twarzy - ratunek w lumbago i rwie kulszowej

Refleksologia twarzy Dien Cham ma szeroki zakres terapeutyczny i doskonałe wyniki w leczeniu problemów neurologicznych, dermatologicznych, układu pokarmowego, zaburzeń krążenia, schorzeniach urologicznych, reumatologicznych, metabolicznych i układu rozrodczego. Daje również doskonałe efekty w leczeniu chorób mięśni i stawów, lumbago i w leczeniu rwy kulszowej. Jest także bardzo skuteczna w łagodzeniu bólów głowy, bezsenności i depresji. Działa na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym, hormonalnym i energetycznym.

W metodzie Dien Cam wykorzystuje się stymulację 57 punktów oraz strefy odruchowe, zlokalizowane na twarzy.  Stymulując odpowiednie punkty, uruchamiamy odpowiedzi odruchowe w korespondujących z nimi częściach ciała i narządach wewnętrznych. Można w ten sposób wpływać na tak ważne funkcje życiowe organizmu, jak oddychanie, krążenie krwi,  trawienie czy wydalanie. Można także przyspieszyć detoksykację komórek.

Choć technika Dien Cam jest stosunkowo prosta, działa naprawdę skutecznie: stosuje się ją w krótkich sesjach, podczas których można osiągnąć niemal natychmiastowy efekt terapeutyczny i przeciwbólowy.


Refleksologia twarzy Dien Cham jest uproszczoną, cybernetyczną metodą wietnamską, opracowaną ok. 30 lat temu przez prof Bui Quoc Chau. Metoda została rozpropagowana we Francji i sprowadzona do Polski przez dr Marie France Muller.