Praksis Vertebralis – na problemy z kręgosłupem

Praksis Vertebralis to terapia, przeznaczona dla osób, mających problemy z kręgosłupem. Jest jedną z najstarszych metod leczniczych, wywodzących się z Tybetu i z powodzeniem stosowanych do dziś.  Wiele osób narzeka na bóle kręgosłupa, równie wiele osób ma też w obrębie kręgosłupa niekorzystne zmiany. To prawdziwa zmora współczesnego człowieka! Skrzywienie kręgosłupa jest zazwyczaj spowodowane długotrwałym napięciem, jakie wywołuje stres, niewłaściwą postawą podczas codziennych czynności czy długotrwałym wykonywaniem czynności zawodowych. Efekt: zmiany w budowie czy ustawieniu kręgów, nacisk na nerwy rdzeniowe (a dokładniej: ich zakończenia) i ból – ostry albo przewlekły. Niemal każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, poczuł lub poczuje ból kręgosłupa.

U podstaw metody Praksis Vertebralis lezy przekonanie, że dzięki praca na receptorach kręgosłupa, poprzez oddziaływanie odruchowe, można kontrolować funkcje ludzkiego ciała. Terapeuta najpierw rozpoznaje zaburzenia – na poziomie samego kręgosłupa oraz w jego receptorach na stopie (w miejscach, gdzie pojawiają się tzw. złogi podskórne). Następnie pobudza poszczególne pary nerwów rdzeniowych, korespondujących z narządami wewnętrznymi i częściami ciała. w ten sposób nie tylko przywracamy kręgosłupowi jego strukturalną harmonię,  ale także wspomagamy leczenie wielu innych schorzeń.

Lone Sorensen opracowała także Mikrorefleksologię Palucha. Na paluchu znajduje się 41 stref powiązanych z ośrodkami mózgu i nerwami czaszkowymi. Poprzez stymulowanie tych stref, wpływamy łagodząco na dysfunkcje centralnego układu nerwowego. Mikrorefleksologia Palucha w kombinacji z refleksologią twarzy i stóp bardzo skutecznie wspomaga rehabilitację pacjentów z okołoporodowymi lub powypadkowymi uszkodzeniami mózgu.