Neurorefleksologia SORENSEMSISTEM

W masażu refleksologicznym SORENSENSISTEM wykorzystuję metodę autorki Lone Sorensen, która stworzyła doskonałe narzędzie diagnozy i terapii, łącząc medycynę indiańską, orientalną i akademicką neurofizjologię.

Jej praca i metoda została uznana na poziomie międzynarodowym. W 2001 r Lone Sorensen została odznaczona trzema tytułami honorowymi przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO). Lone Sorensen jako jedyny refleksolog pracowała w renomowanych klinikach w Danii, Szwecjii, Japonii, Hiszpanii, Meksyku, USA i wielu klinikach rehabilitacyjnych w innych krajach, lecząc pacjentów z chorób mózgu i problemów neurologicznych, a w szczególności dzieci niepełnosprawne.

  • Rezultat terapeutyczny, który osiągamy dzięki refleksologii ma złożoną naturę, zarówno fizyczną, chemiczną, jak i neurologiczną. Badania dowodzą że metoda ta jest bardzo skuteczna w rehabilitacjii pacjentów z uszkodzeniami mózgu i innymi problemami neurologicznymi, przywracając im wiele ruchowych i czuciowych funkcjii.
  • Neurorefleksologia twarzy metodą Lone Sorensen stosuje się do zmniejszenia niepokoju, w walcez deprasją, stanami lękowymi, bezsennością, alkoholizmem i innymi problemami.
  • Pewna liczba impulsów wytwarzanych podczas zabiegu refleksologii twarzy, dociera do organów wydzielania wewnętrznego i w ten sposób reguluje pracę układu hormonalnego.
  • Masaż receptorów na twarzy wpływa na pracę ciała migdałowatego w mózgu, odblokowując i uwalniając uczucia z których nie zawsze zdawaliśmy sobie sprawę np.lęk, zawiść czy złość, co powoduje że stres nie działa na nas tak destrukcyjnie, jak dotychczas.
  • Neurorefleksologia to doskonała terapia w niektórychpostaciach bezpłodności żeńskiej i męskiej. Terapia jest pomocna dla kobiet w ciąży, w menopauzie i andropauzie, chorobach układowych, alergiach, bólach ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia, chorobach nieuleczlnych (jako terapia poprawiająca jakość życia). Jest to zabieg przyjemny, relaksujący, wprowadzający organizm w stan tzw. homeostazy czyli równowagi wewnętrznej. Sprawia że organizm sam uruchamia procesy regulacji i regeneracji. Efektem masażu jest detoksykacja organizmu. Współczesna medycyna ma możliwość monitorowania i kontrolowania efektów działania refleksologii.