Teresa Bagińska – Krasińska

Moje życie zawodowe od zawsze było związane z medycyną. Przez wiele lat pracowałam jako specjalista od diagnostyki i obrazowania w szpitalu. to właśnie wtedy zaobserwowałam, że medycyna akademicka skupia się na usuwaniu skutków, a nie powodów powstawania schorzeń. Diagnozuje, leczy, ratuje życie – ale nie zapobiega chorobom. Są jednak sposoby na wczesną diagnostykę i skuteczną profilaktykę.

Umożliwia je medycyna komplementarna. Ten rodzaj medycyny zajmuje się człowiekiem całościowo, zgodnie z zasadą, że każdy z nas to psyche (psychika), soma (ciało) i polis (wymiar społeczny).  Dlatego medycyna komplementarna stara się oddziaływać nie tylko na ciało, jak akademicka – ale także na umysł, emocje i ducha. Jej celem jest doprowadzenie do stanu ogólnej równowagi (homeostazy). Zainteresowało mnie to spojrzenie na człowieka jako na skomplikowaną i dążącą do harmonii całość. Postanowiłam więc studiować medycynę komplementarną i prowadzić praktykę terapeutyczną.

Rozpoczęłam intensywną naukę, którą cały czas kontynuuję. Edukowałam się u najlepszych specjalistów z danej dziedziny, w międzynarodowych, certyfikowanych ośrodkach. Potwierdzają to zdobyte certyfikaty.  Cel był jeden: poszerzanie wiedzy i kompetencji, aby lepiej pomagać ludziom.

Jestem członkiem:

Początkowo specjalizowałam się w refleksologii i neurorefleksologii metodą Lone Sorensen, która jest autorką SORENSENSISTEM TM. To zapoczątkowało fascynację medycyną naturalną. Jestem członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Refleksologów Global Refleksology Network. W Instituto de Reflexologia Lone Sorensen ukończyłam kursy z dziedziny:

Sięgając po najbardziej sprawdzone metody, zainteresowałam się medycyną chińską. Zaskutkowało to ukończeniem Kursu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Obejmował on podstawy fizjologii i patologii według teorii tradycyjnej medycyny chińskiej, zasady tradycyjnej chińskiej akupresury i moksoterapii oraz znaczenie diety i sposobu odżywiania. Kolejnym krokiem był warsztat aurikuloterapii bezigłowej. Wiedząc, jak ważne jest uwolnienie od przekonań, które zostały nam narzucone w ciągu życia, zainteresowałam się terapią Bars. Edukację w tym zakresie potwierdza certyfikat z Access Consciousness.

Z ogromnym entuzjazmem podeszłam do terapii Bowena, metody delikatnej i potężnej jednocześnie. Największą jej zaletą jest szybkie i skuteczne pobudzanie ciała do samoleczenia. W Australii, gdzie została odkryta, uznana jest już za oficjalną terapię medyczną! U nas wciąż ma statut terapii naturalnej.  Edukację w tym zakresie prowadzą tylko certyfikowane ośrodki w Australii. W kwietniu 2015 roku zdobyłam tytuł mistrzowski – ale to nie znaczy, że mogę osiąść na laurach: tu nauka trwa właściwie całe życie. Wymogiem The Bowen Therapy Academy of Australia jest bowiem stałe podnoszenie kwalifikacji.

Kolejnym moim odkryciem była metoda Rejuvance. Ta metoda nie tylko działa jak masaż liftingujący, ale także poprzez specjalne, delikatne ruchy uwalnia emocje. Podobnie jak refleksologia, działa holistycznie na organizm.

W zakresie uwalniania napięć i przeszłych zdarzeń, łącznie z traumą porodową znakomite efekty daje terapia czaszkowo-krzyżowa. Kolejnym moim sukcesem było zdobycie w tej dziedzinie certyfikatu Polish Canadian CranioSacral Therapy Insitute.

W pracy niejednokrotnie łączę kilka technik lub kilka metod. Wówczas efekty są szybsze i bardziej widoczne. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i zanim zdecyduję, jaki rodzaj terapii jest dla danej osoby najlepszy, przeprowadzam szczegółowy wywiad. W ten sposób każdy dostanie terapię, skrojoną dokładnie według potrzeb.

Zapraszam Państwa do mojego gabinetu w Łomiankach, gdzie prowadzę praktykę od poniedziałku do soboty. W przypadku ciężkiego schorzenia, odwiedzam pacjenta w domu.

Zapraszam do zakupu kart upominkowych, które mogą być wyjątkowym prezentem dla kogoś bliskiego lub przyjaciela.