Starożytna refleksologia stóp ON-ZON-SU

On-Zon-Su to starożytny, taoistyczny chiński masaż stóp. Jest najstarszym masażem stóp: mapy punktów, które należy w tym masażu stymulować, powstały ok. 7 tys lat temu! Ta taoistyczna metoda służy naturalnemu wspieraniu zdrowia i dążeniu do długowieczności, a u chorych pozwala na szybszy powrót do dobrej formy. Refleksologia przywraca równowagę w funkcjonowaniu wszystkich narządów poprzez uzyskanie harmonii energii YIN i YANG w organizmie. Powrót do wewnętrznej równowagi sprzyja także wyciszeniu emocjonalnych burz i konfliktów – w ten sposób On-Zon-Su oczyszcza i uzdrawia i ciało, i ducha. Refleksologia On-Zon-Su stóp jest znana jako metoda niezwykle relaksująca.

Masaż On-Zon Su to złożona terapia, łącząca w sobie wiele spójnych metod refleksologii stopy i podejść terapeutycznych, zwanych mapami. Każda z map mówi, w jaki sposób poruszenie energii QI w określonej części stopy wpłynie na konkretne narządy, układy fizjologiczne, obiegi energetyczne i strefy psychiki – oddziałując w ten sposób na ciało i wiele obszarów życia człowieka. Dzięki zrównoważeniu wszystkich obiegów energetycznych i usunięciu blokad, szybciej wracamy do zdrowia, by zachować je na długie lata.


Do Europy masaż On-Zon-Su został przywieziony 30 lat temu przez mistrza taoistycznej szkoły Gong, dr Ming Wonga C.Y. W Polsce taoistycznej refleksologii stóp On-Zon-Su uczy Lada Malinakova, bezpośrednia uczennica mistrza.