Refleksoterapia

Refleksoterapia to naturalna metoda terapeutyczna, w której stymuluje się punkty i strefy na twarzy, głowie, stopach, rękach, małżowinie usznej w celu rozpoznania zaburzeń w organizmie i ich pozbywania się poprzez przywracanie równowagii energetycznej i pobudzanie w ten sposób potencjału samoleczenia organizmu.

Refleksoterapia jest częścią medycyny holistycznej, stymuluje organizm do osiągania stanu równowagii i harmonii. Początki refleksoterapii sięgają starożytnych kultur: egipskiej, hinduskiej, chińskiej oraz indiańskiej. Pierwsze ślady tej terapii można znaleźć w starotnym Egipcie. Na ścianach grobowca słynnego lekarza Ankhana Hora sprzed 2500 lat p.n.e znajdują się płaskorzeźby, które przedstawiają terapeutów w trakcie leczniczego masażu stóp.

Jak działa refleksoterapia?

Dzięki energetycznemu powiązaniu aktywnych biologicznie punktów neurologicznych z odległymi narządami, można dozwać impuls do zwalczania choroby poprzez odpowiedni masaż i ucisk tych punktów i stref do zwalczania choroby. Działanie refleksoterapii opiera się na zjawisku tzw. łuku odruchowego zachodzącego w naszym organizmie.

Na jakie dolegliwości pomaga refleksoterapia?
Schorzenia oczu
Zobacz więcej
Terapia bezpłodności
Zobacz więcej
Udary i schorzenia neurologiczne
Zobacz więcej
Neuroreflekologia rąk
Zobacz więcej
Praksis Vertebralis
Zobacz więcej
Problemy hormonalne
Zobacz więcej
Walka z bólem
Zobacz więcej
Walka z nadwagą
Zobacz więcej
Walka z uzależnieniem od alkoholu
Zobacz więcej