Problemy i zaburzenia hormonalne

Układ hormonalny wraz z układem nerwowym zarządza wszystkimi funkcjami ciała. Jest bardzo wrażliwy i działa bardzo precyzyjnie, dlatego jego równowagę łatwo jest zaburzyć , a jego działanie rozregulować. A że właściwie prawie wszystkie funkcje organizmu są sterowne za pomocą działania hormonów, gdy układ hormonalny zaczyna szwankować, my czujemy się źle i chorujemy. Trzeba bowiem pamiętać, że hormony to nie tylko hormony płciowe, kojarzące się z układem rozrodczym i zdrowiem intymnym, ale też takie substancje, jak np. insulina (produkowana przez trzustkę) czy TSH (produkowane przez przysadkę mózgową) albo F3 i F4 – czyli hormony tarczycy.

Receptory gruczołów hormonalnych znajdują się bardzo wielu częściach naszego organizmu – m.in. w jelicie grubym. Lone Sorensen zidentyfikowała na twarzy i stopie miejsca, odpowiadające położeniu jelita grubego i przypisała im układ hormonalny. Opracowała też tzw. metodę linii jelitowych. W neurorefleksologii SORENSEMSISTEM zabieg polega na głębokiej stymulacji receptora jelita grubego i regulacji pracy gruczołów hormonalnych. Procedura linii jelitowych może wyglądać rożnie u różnych pacjentów – dobiera się ją indywidualnie, w zależności od problemu.

Terapia jest bardzo skuteczna w niedoczynności lub nadczynności tarczycy, hiperglikemii lub hipoglikemii, otyłości będącej przyczyną zaburzeń metabolicznych, nierównowadze menstruacyjnej oraz zaburzeniach snu i czuwania.