Neurorefleksologia rąk

Neurorefleksologia rąk to bardzo skuteczna metoda działania leczniczego w przewlekłych i ostrych stanach chorobowych. Wywodzi się z medycyny koreańskiej i wietnamskiej. Punktem wyjścia do opracowania tej terapii było odkrycie, że każda ręka sama w sobie stanowi odbicie całego ludzkiego ciała – jest rodzajem koncentratora wiązek energetycznych, wiodących do każdego zakątka organizmu.

Na rękach znajdują się receptory  wszystkich układów anatomicznych człowieka: kostnego, mięśniowego, nerwowego, krwionośnego, oddechowego i pokarmowego. To ponad 300 punktów! Poprzez odpowiedni masaż i ucisk części grzbietowej i wewnętrznej rąk można wywołać szybki efekt terapeutyczny – wielu pacjentów ulgę odczuwa natychmiast. Na tę terapię bardzo dobrze reagują dzieci, z powodu ich wrażliwości na dotyk. Delikatny masaż rąk daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, poprawia samopoczucie i przywraca równowagę wewnętrzną.

Mikrosystem na rękach jest łatwo dostępny i sprawdza się jako alternatywa dla refleksoterapii głowy, twarzy i stóp. Metoda doskonale nadaje się do autoterapii.