Masaż aromaterapeutyczny

Aromaterapia jest znana od stuleci i od stuleci jest ceniona przez naturoterapeutów, ze względu na połączenie delikatności i skuteczności działania. Już starożytni Grecy rozumieli, że proces zdrowienia pobudzają nie tylko minerały, witaminy czy tryb życia, ale też zapachy. W zależności od schorzenia, ordynowali chorym kurację za pomocą odpowiednio dobranych olejków eterycznych. Obecnie, aromaterapia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny naturalnej. Stosuje się w niej olejki eteryczne w celach terapeutycznych, wykorzystując ich pozytywny wpływ na nastrój i zdrowie. Olejki, w zależności od rodzaju i sposobu użycia, pomagają się odprężyć lub dodają energii, poprawiają koncentrację lub ułatwiają zasypianie, wspierają trawienie lub oczyszczają drogi oddechowe.

Najskuteczniejszym i najefektywniejszym zabiegiem aromaterapii jest masaż. Wprawdzie olejki aromaterapeutyczne skutecznie docierają do układu nerwowego przez nos, ale zastosowanie przezskóne dodatkowo wzmacnia działanie olejku. Dzięki pocieraniu i ugniataniu, skóra rozgrzewa się i poszerzają się jej pory. Następuje wówczas szybka penetracja olejku w głąb ciała. Kontakt olejku z zakończeniami nerwowymi powoduje natychmiastową reakcję układu nerwowego – wywołuje relaks i odprężenie. Zabiegi mają na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu poprzez pobudzanie naturalnych sił odpornościowych i przywracają równowagę (homeostazę). Masaż aromaterapeutyczny łagodzi napięcia i ból, wycisza i koi zmysły, wspomaga detoksykację, pomaga wypocząć i zdystansować się do problemów. Równoważy ciało i umysł.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, dlatego może z niego korzystać każdy, bez względu na wiek i płeć. Olejki do masażu aromaterapeutycznego dobierane są indywidualnie, inaczej dla każdego pacjenta – w zależności od jego potrzeb i upodobań.