zoga face integration odmładzanie manualne

Masaż odmładzający Zoga Face Integration

Zabieg Zoga Face Integration to nowość na polskim rynku i świetne narzędzie dla odmładzania naturalnego, skutecznego i bezpiecznego – a do tego wspierającego zdrowie i zapewniającego długotrwałe efekty.

Jeśli chcesz, aby zabieg odmładzający był skuteczny, nie wystarczy skoncentrować się na poprawie wyglądu twarzy. Skuteczny zabieg wymaga zastosowania takiego spojrzenia, które obejmuje zarówno twarz, jak i otaczające ją tkanki, bierze pod uwagę grawitację oraz wektor napięć mięśniowych.

Wymaga pracy na twarzy, na szyi i dekolcie, oraz w obrębie czepca (skóry głowy). Powinien działać głęboko – bo powierzchowne zmiany zawsze mają głębokie korzenie. Powinien także przywracać właściwe ułożenie tkanek względem pola grawitacyjnego.

I to właśnie potrafi Zoga Face Integration. Zabieg ten znacznie różni się od większości dostępnych metod masaży kosmetycznych: działa intensywniej, bardziej kompleksowo i doskonale łączy efekt odmładzającym i liftingującym z efektem terapeutycznym.

Zadanie specjalisty polega na tym, że znajduje źródła napięcia mięśniowego i dzięki zastosowaniu odpowiednich technik rozluźnia je, umożliwiając mięśniom przyjęcie ich naturalnej pozycji i przywrócenie prawidłowego ułożenia oraz funkcji struktur kostnych.

Na czym polega zabieg Zoga Face Integration?

Działanie tej metody porównywane jest z operacją plastyczną twarzy!

Jest to manualne modelowanie twarzy i ciała przy pomocy technik manipulacji mięśni. Mówiąc bardziej zrozumiale: terapeuta pracuje na najgłębiej nawet położonych strukturach (mięśniach, powięzi, ścięgnach), by przywrócić im naturalne napięcie, znormalizować napięcie powięziowe, poprawić przepływ limfy, usprawnić krążenie tkankowe – co finalnie odmładza i liftinguje twarz.

Zadanie specjalisty polega na tym, że znajduje źródła napięcia mięśniowego i dzięki zastosowaniu odpowiednich technik rozluźnia je, umożliwiając mięśniom przyjęcie ich naturalnej pozycji i przywrócenie prawidłowego ułożenia oraz funkcji struktur kostnych.

masaż odmładzający zoga face integration

Terapeuta w tej metodzie koncentruje się na trzech obszarach działania:

 • na pracy nad zrównoważeniem stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni skrzydłowych i żwaczy
 • na pracy nad połączeniem głowo-szyjnym przez głębokie mięśnie potyliczne i czepiec ścięgnisty (ten ostatni element obejmuje głęboki masaż głowy)
 • na pracy z mięśniami mimicznymi poprzez techniki mięśniowo-powięziowe.
masaż odmładzający naturalny lifting zoga face integration

Skutecznie młodszy wygląd z Zoga Face Integration

A jak wyglądają rezultaty zastosowanego w tej metodzie podejścia? Zobacz, co można osiągnąć dzięki Zoga Face Integration:

 • Osiągnięcie normalizacji napięcia mięśniowo-powięziowego
 • Zmniejszenie objętości w problematycznych obszarach
 • Ładniejszy, młodszy kontur (owal) twarzy;
 • Likwidacja efektu zwiotczenia skóry, wyrównanie rzeźby skóry
 • Skuteczny drenaż limfatyczny
 • Poprawa przepływu krwi żylnej i aktywacja przemiany tkankowej
 • Przypływ energii i sił witalnych, zwiększona zdolność do pracy i dobry nastrój (tak zwana poprawa jakości życia).
zoga face integration masaż odmładzający

Zoga Face Integration gwarantuje indywidualne podejście

W Zoga Face Integration nie ma dwóch takich samych masaży. Żaden zabieg nie wygląda tak, jak inne. Dlaczego? Bo nie tylko każdy potrzebuje innego działania, ale nawet ten sam człowiek na różnych etapach terapii będzie potrzebował innej manipulacji.

Dlatego, zanim terapeuta zacznie masaż, najpierw dokładnie diagnozuje klienta:

 • analizuje postawę ciała i jej wpływ na zmiany w obrębie twarzy
 • rozpoznaje wektory napięć, by działać z największą precyzją dokładnie tam, gdzie ciało tego wymaga
 • ocenia ograniczenia w ślizgach tkanek w określonych organizacjach strukturalnych
 • nie koncentruje się wyłącznie na twarzy, ale widzi i wpływa na wzorce mięśniowo – powięziowe zlokalizowane w górnym obszarze ciała – na szyi, dekolcie, czepcu i mięśniach mimicznych, dzięki czemu ocenia zmiany w obszarze ciała i sposób, w jaki wpływają one na mięśnie twarzy oraz starzenie się twarzy
 • bada właściwości powięzi

 • i dopiero na końcu tworzy plan działania, skrojony do osiągania spektakularnych efektów.

To właśnie sprawia, że Zoga Face Integration jest tak skutecznym narzędziem na problemy związane ze starzeniem się. Dzięki zintegrowanemu podejściu skuteczność masażu twarzy jest znacznie wyższa, a czas potrzebny do uzyskania efektów w tej metodzie znacznie się skraca.