Neurorefleksologia w terapii dzieci to skuteczna metoda poprawiająca ogólny stan zdrowia. Podnosi odporność organizmu, eliminuje zaburzenia emocjonalne; doskonale wspomaga rehabilitację, stosowaną w schorzeniach ruchowych i zaburzeniach rozwojowych.
W terapii dzieci refleksolog dobiera odpowiedni plan postępowania, łącząc dostępne w neurorefleksologii metody i wykonując zabieg na twarzy, głowie, dłoniach i stopach. Najlepsze efekty terapii uzyskuje się, gdy do metod refleksologicznych dołączy się odpowiednią gimnastykę mózgu i kranioterapię (ta ostatnia polega na stymulacji punktów i stref czaszki, korespondujących z odpowiednimi strukturami mózgu). Poprzez pobudzanie ośrodków w mózgu można z powodzeniem stymulować różne części ciała. Stymulacja punktów i linii czaszki sprawdza się zwłaszcza w przypadku paraliżu, ograniczeń ruchowych, zaburzeń czucia itp, umożliwiając szybszy powrót do zdrowia. A jeśli do neurorefleksologii dołączymy kranioterapię oraz muzykoterapię, możemy osiągnąć wspaniałe efekty przy problemach z uczeniem się, koncentracją czy pamięcią. To może się bardzo przydać w przypadku dzieci w wieku szkolnym, obarczonych dużą ilością nauki lub bardzo stresujących się sytuacją szkolną.
Jednak uwaga: bardzo ważne w terapii jest zaangażowanie rodziców w pomoc dziecku i praca z nim w domu. Tylko konsekwentna współpraca z terapeutą oraz systematyczne stosowanie procedur umożliwia uzyskanie zadowalających postępów w terapii.