lifting rzeźbiarski osteopatia estetyczna młoda kobieta w trakcie zabiegu

Lifting rzeźbiarski, czyli skuteczne odmładzanie dzięki zastosowaniu  osteopatii estetycznej

Nowa i niezwykle skuteczna metoda odmładzania! Szybki lifting twarzy połączony z działaniem prozdrowotnym.

Osteopatia estetyczna to prawdziwa rewolucja we współczesnej kosmetologii. Bazuje bowiem nie tylko na długiej tradycji przywracania zdrowia, ale też szuka metod odmładzania znacznie głębiej i dalej, niż inne techniki. Efekty zabiegów przechodzą widać więc szybciej i są trwalsze, niż w przypadku innych metod.

Większość masaży, mających na celu manualne odmładzanie, bazuje na pracy na skórze i mięśniach. To ważne, ale to za mało! Nieliczne masaże liftingujące sięgają kości twarzoczaszki – a szkoda, bo procesy starzenia odbijają się także na tkance kostnej. Osteopatia estetyczna idzie tu jeszcze dalej: zakłada, że u podstaw procesów starzenia się leżą zaburzenia w pracy układu krwionośnego, drenażu limfatycznego oraz nieprawidłowości w napięciu tonusu mięśniowo-powięziowego.

Osteopatia estetyczna – nowa i potężna metoda

Działanie tej metody porównywane jest z operacją plastyczną twarzy!

Choć sama osteopatia jest nauką z długą tradycją, osteopatia estetyczna jest gałęzią stosunkowo młodą. Czerpie jednak obficie z długoletniego doświadczenia i głębokiej znajomości funkcjonowania organizmu tradycyjnej osteopatii. Dzięki temu pozwala na tak wnikliwą diagnozę i tak skuteczne postępowanie terapeutyczne, jakie nie są dostępne innym metodom odmładzania manualnego. Właśnie to zintegrowane podejście sprawia, że osteopatia estetyczna daje tak szybkie efekty – bowiem w przypadku liftingu rzeźbiarskiego czas potrzebny na uzyskanie efektów jest znacznie krótszy, niż w innych metodach.

Masaż odmładzający o długotrwałych efektach

Efekt zabiegów będzie się też utrzymywał dłużej, ponieważ w trakcie zabiegu terapeuta patrzy na odmładzanie systemowo: przygląda się pracy organizmu, stawia diagnozę, a następnie usuwa PRZYCZYNĘ powstawania zmarszczek. Bardzo często przyczyna owa nie znajduje się nawet na samej twarzy!

Jak to możliwe? Najprościej pokazać to na przykładzie: podwójny czy potrójny podbródek lub worki pod oczami powstają, gdy w obrębie twarzy lub szyi dochodzi do zakłóceń odpływu limfy. Osteopata rozumie, że zaburzenia w odpływie limfy są najczęściej spowodowane nieprawidłowościami na poziomie otworu klatki piersiowej (np. przemieszczony obojczyk lub żebra blokują przebieg naczyń limfatycznych) lub szyi (np. kiedy przemieszczeniu ulega krąg szyjny, organizm napina mięśnie, by chronić nadwyrężoną okolicę; mięśnie te formują barierę, która upośledza różne przepływy). I okazuje się, że – by się pozbyć worków i obrzęków – potrzebna jest praca na szyi lub klatce piersiowej. Zdarza się wręcz, że zabiegiem trzeba objąć tak odległe okolice, jak wątroba czy gruczoły dokrewne – bo np. z powodu zaburzeń krążenia dochodzi w nich do zmian, prowadzących do zmian w ogólnym składzie limfy – i to właśnie zmiana jej składu stanowi PIERWOTNE podłoże problemu.

Manualne odmładzanie… emocji

Czasem popracować trzeba z mięśniami, bo ich patologiczne skurcze i zastyganie w utrwalonych pozycjach są główną przyczyną powstawania zmarszczek (zwłaszcza tzw. zmarszczek mimicznych), zaburzeń trofizmu skóry oraz powstawania plam pigmentacyjnych. Spięte mięśnie na różnych głębokościach stanowią bowiem najczęstszą przyczynę problemów z krążeniem (zarówno krwi, jak i limfy) i są podstawą zaburzeń drenażu tkanek miękkich twarzy.

Stres, głębokie negatywne przeżycia, powściąganie emocji, utrzymywanie na twarzy „maski” – to wszystko powoduje, że krew i limfa z trudem docierają do skóry. Jest ona przez to zagładzana, niedotleniana i niewłaściwie oczyszczana – a w efekcie deformacji ulegają włókna kolagenu i elastyny, skóra ma problem z ich naprawianiem i produkcją nowych. Powstają więc zmarszczki, skóra wiotczeje, zmienia się owal twarzy, zaczynają się odkładać fałdy tłuszczowe.

Odmładzający masaż twarzy czyli lifting rzeźbiarski

Łagodny, ale precyzyjnie wycelowany dotyk dłoni osteopaty estetycznego potrafi usuwać te wszystkie blokady i nieprawidłowości, niwelując ich przyczynę i dzięki temu przywracając twarzy piękno, a ciału – zdrowie. Praca osteopaty pozwala też przywrócić kościom twarzoczaszki właściwe położenie. To ważne, ponieważ z czasem kości zmieniają swą gęstość, mogą się także delikatnie przemieszczać. Zakłócenie normalnego funkcjonowania, relacji anatomicznych kości twarzoczaszki (zwłaszcza żuchwy) powoduje zaburzenia w funkcjonalnych ruchach kości twarzy – a to wpływa nie tylko na symetrię rysów twarzy, ale też na system drenażu tkanek miękkich.

osteopatia estetyczna młoda kobieta w trakcie zabiegu

Na jakie problemy nakierowane jest działanie liftingu rzeźbiarskiego:

  • wzrost lub spadek napięcia mięśniowego

  • zaburzenia (upośledzenie) przepływu tętniczego, żylnego, limfatycznego

  • zmiana położenia kości twarzy, czaszki mózgowej i innych struktur szkieletowych

  • zaburzenia równowagi układu nerwowego

Techniki, stosowane podczas zabiegu osteopatii estetycznej:

  • korekcja struktur kostnych

  • aktywny drenaż płynów tkanek miękkich strefy okołozębowej, twarzy, szyi, podstawy czaszki

  • praca wewnątrz jamy ustnej, czyli praca na podłodze jamy ustnej, górnej szczęki i mięśni twarzy (masaż mięśni „od środka”, na wewnętrznej ścianie policzków)

  • uwalnianie naprężeń śródkostnych w żuchwie, kościach jarzmowych, szczęce, kości nosowej i sitowej, ścianach oczodołów

Efekty osteopatycznego liftingu rzeźbiarskiego:

 • szybka poprawa ukrwienia i jędrności skóry
 • szybka poprawa kolorytu skóry
 • wyraźna poprawa owalu twarzy
 • usunięcie opuchlizn i zastojów limfatycznych
 • zmniejszenie ilości i intensywności plam pigmentacyjnych
 • lepsze ukrwienie mięśni twarzy, wzrost ich elastyczności i ruchomości
 • redukcja drugiego podbródka, poprawa stanu i wyglądu całej strefy podżuchwowej
 • poprawa pozycji głowy, ładniejsze „noszenie” głowy
 • poprawa krążenia krwi
 • usunięcie napięć i zastygnięć w obrębie mięśni i powięzi twarzy, usunięcie zwłóknień na twarzy, dekolcie i szyi
 • wyraźna poprawa stanu i wyglądu szyi
 • normalizacja pracy układu nerwowego

Ile zabiegów potrzeba, by zobaczyć efekty?

Osteopatia estetyczna daje widoczne efekty już po 1-2 zabiegach. Tyle wystarczy, aby skóra wyraźnie się wygładziła, a ilość zmarszczek zmniejszyła się. Ale, by efekty były trwałe, zaleca się przyjęcie 6-10 zabiegów. Taką ilość uznaje się za pełen cykl leczenia, ponieważ mięśnie i skóra potrzebują nieco czasu, by przejść głębokie przemiany, skutkujące trwałą poprawą.