fbpx

Chciałabyś pożegnać 10 lat lub więcej, ale boisz się skalpela i zastrzyków? Mamy dobrą wiadomość: dzięki metodzie Rejuvance możliwe jest łagodne odmładzanie: uzyskasz tak samo dobry efekt, jak przy operacji, ale bez chirurga, blizn i długiego gojenia.

 

Czas nie ma litości: każdy mijający rok pozostawia na naszych twarzach kolejne linie. Choć używasz dobrych kremów, pijesz dużo wody, kosmetyki nakładasz w odpowiednim kierunku (czyli zawsze od osi twarzy na zewnątrz) – linii i zmarszczek i tak przybywa. Co więcej, kiedy spojrzysz w lustro bez przyjmowania jakiejś miny, np. bez uśmiechu, masz wrażenie, że na twojej twarzy wypisany jest pewien wyraz. I ten wyraz niespecjalnie ci się podoba… Nic dziwnego: jest efektem wielu zmartwień, zgryzot i stresów. Zastygłe pod skórą mięśnie, w często przyjmowanych, utrwalonych grymasach, dodatkowo pogłębiają zmarszczki, pociągając lub fałdując skórę. Do trzeciej dekady życia skóra jakoś sobie radzi, ale nie ma chyba czterdziestolatki, która nie uważałaby, że przydałoby się odmładzanie twarzy.

Odmładzanie twarzy – bez skalpela

Jest wiele metod odmładzania twarzy, od wszczepiania złotych nici pod skórę po dość poważne i inwazyjne operacje plastyczne. Wszystkie te metody mają to do siebie, że dają efekty tylko na jakiś czas (choć nierzadko na lata, ale i tak prędzej czy później trzeba je będzie powtórzyć) i są obarczone wieloma ryzykami – zarówno zdrowotnymi, jak i estetycznymi (nigdy nie wiadomo, jaki będzie ostateczny efekt danego zbiegu). Są kobiety, gotowe na każde poświęcenie, byle tylko odjąć sobie lat. Ale jest też wiele takich, które z chęcią powitałyby młodszą twarz, ale bez poświęceń, związanych z inwazyjnymi zabiegami. Dla tych pań mamy doskonałą wiadomość: istnieje metoda odmładzania twarzy, w pełni naturalna i bezpieczna. Bez ryzyka, bez powikłań, bez przykrych niespodzianek – a przy tym bez bólu i z gwarancją efektu. Ta metoda to Rejuvance, rodzaj holistycznego masażu twarzy, który gwarantuje, że z twarzy zniknie nam co najmniej dekada. Oczywiście, dekada zniknie z twarzy pań po 40 lub 50. U osób młodszych Rejuvance także da wspaniałe efekty i choć będą one może mniej spektakularne estetycznie, to będą się łączyć z wyraźną poprawą ogólnego samopoczucia i ogólnie bardziej promiennym wyglądem. Co więcej, Rejuvance jest metoda trwałą: jeśli poddasz się całemu zabiegowi, składającemu się z kilku sesji, efekty odmłodzenia utrzymają się przez rok!

Dlaczego Rejuvance zapewnia odmładzanie twarzy?

Mięśnie na twarzy wyrażają nasze uczucia. Zamrażane w ich ułożeniu są emocje, których często doświadczamy oraz te, których doświadczamy nieświadomie. Zastygłe mięśnie powodują, że skóra układa się w niewłaściwy sposób, pojawiają się i pogłębiają zmarszczki, takie jak zmarszczka smutku (to ta między brwiami), zmarszczki marionetkowe (biegnące od ust w dół), zmarszczki wokół oczu (gdy tężeją mięśnie wokół oczu) czy pojawiają się tzw. doliny łez (to „zapadliska” pod oczami, powstające, gdy mięśnie policzków ciągną skórę). Metoda Rejuvance to rodzaj masażu, w którym masowane są te właśnie zastygłe mięśnie. Dzięki pracy terapeuty, przywracane jest im właściwe położenie i elastyczność. Terapeuta pracuje też z tkanka łączną oraz z limfą, ewakuując ją z twarzy z miejsc, w których się odłożyła – dlatego dzięki zabiegom Rejuvance poprawia się nie tylko stan skóry, ale też i owal twarzy. Zabieg sprawia, że cała twarz się wygładza i zaczyna wyglądać na bardziej zrelaksowaną, a zmarszczki, związane z napięciem mięśni, spłycają się lub znikają. Zrelaksowane mięsnie zaczynają się spontanicznie układać w kształt uśmiechu, twarz wygląda więc na pogodną i wypoczętą. Efekty są tak głębokie, a zmiany tak duże, że Rejuvance bywa czasem określane jako „przebudowa” twarzy!

Odmładzanie bez skalpela – jak to wygląda?

Kompletny zabieg składa się z sześciu sesji, każda trwa godzinę i każda poświęcona jest innemu problemowi i innej strefie. Terapeuta pracuje nad dosłownie każdym, nawet najmniejszym mięśniem na twarzy. Podczas pierwszej sesji terapeuta pracuje nad całą twarzą, rozciągając tkankę łączną i łagodząc napięcie mięśni. Już po takim pierwszym zabiegu skóra robi się bardziej elastyczna. Podczas drugiej sesji terapeuta koncentruje się na skórze głowy, czole i okolicy wokół oczu. Tym razem pracuje już na głębszych warstwach skóry i ukrytych pod nią mięśniach. Podczas trzeciej sesji kładzie nacisk na obszarze ust i oczu, masuje też mięśnie policzkowe. To poprawia ich kondycję, sprawia, że usta wydają się większe, wygładza skórę wokół oczu i spłyca doliny łez. Czwarte spotkanie jest poświęcane mięśniom i skórze żuchwy (a więc owal twarzy), szyi i dekoltu. Podczas piątej sesji terapeuta wraca do szyi, podbródka i dekoltu, zajmuje się też ramionami. Szósty zabieg jest tzw. zabiegiem SOS – to powtórka z wszystkich obszarów, utrwalenie efektów. Ten zabieg można potraktować też odrębnie, kiedy np. nie masz czasu na całą serię, a potrzebujesz szybkiego „podreperowania” twarzy przy jakiejś ważnej okazji. Cały cykl trwa ok 6 tygodni, ponieważ zabiegi powinny być robione w mniej więcej tygodniowych odstępach (najczęściej co 3 – 4 dni). Po całej sesji warto przyjść raz w miesiącu na zabieg przypominający – ale nawet, jeśli tego nie zrobisz, efekty pełnego cyklu Rejuvance utrzymają się przez cały rok!

Nie tylko bezinwazyjne odmładzanie, ale i poprawa samopoczucia

Po zabiegach Rejuvance czujemy się znacznie lepiej nie tylko ze względu na efekt relaksujący samego masażu (choć jest to intensywny masaz, to jednak głęboko relaksuje). Podczas Rejuvance pobudzane są też punkty akupunkturowe, stymulujące dobre samopoczucie, uwalniające napięcie i procesy samonaprawy. Ale Rejuvance rozładowuje też emocje na zasadzie sprzężenia zwrotnego: kiedy odczuwasz jakąś emocję, mózg układa mięsnie twarzy w odpowiedni sposób, by ją wyrazić. I odwrotnie – kiedy mięśnie twarzy są uwalniane z zastygłych emocji, te same emocje są też uwalniane w mózgu! Dlatego Rejuvance pomaga pożegnać zastałe, negatywne uczucia. Stąd efektem Rejuvance jest poprawa estetyczna i emocjonalno-zdrowotna.

Do efektów estetycznych należą:

– skóra odzyskuje elastyczność, jest lepiej ukrwiona i nawodniona (zawdzięczamy to uwolnieniu i lepszej cyrkulacji krwi w tkance łącznej oraz usunięciu zrostów mięśni z kośćmi twarzy),

– poprawia się koloryt skóry, jest bowiem lepiej ukrwiona, dotleniona i dokarmiona,

– poprawia się owal twarzy i przepływ chłonki w okolicy twarzy, szyi i dekoltu,

– lepsza kondycję uzyskują włókna kolagenu i elastyny w skórze,

– wiele drobnych zmarszczek całkiem znika, głębsze wyraźnie się spłycają.

Co efektów zdrowotnych należą:

– rzadziej pojawiają się bóle głowy i migreny,

– układ nerwowy powraca do równowagi,

– znika zgrzytanie zębami w nocy,

– pogłębia się sen, znika bezsenność,

– zmniejszają się problemy, związane ze stawem żuchwowo – skroniowym,

– łagodnieją lęki, frustracje, smutki i niepokoje,

– poprawiają się problemy, związane z oddychaniem, m.in. dzięki lepszemu napowietrzeniu zatok,

– zabieg pomaga w rehabilitacji osób, dotkniętych paraliżem twarzy po udarze.


Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share